Thajské ostrovy – Krabi, Phi Phi, Koh Lanta

Ostrovů je v Thajsku až až, a tak nám chvíli trvalo se rozhodnout na jaké se vydat.
Nakonec jsme vybrali Krabi, Phi Phi a Koh Lantu.

Krabi

 

Z Bangkoku jsme přeletěli na Krabi a minivanem jsme se z letiště přesunuli do centra. Ubytování jsme ani tentokrát neměli zarezervované, a tak nás čekalo hledání na místě. S batohama na zádech jsme obcházeli jedno ubytko za druhým, ale ne a ne najít něco za pro nás přijatelnou cenu.
Asi po dvou hodinách, sedmi kilometrech v nohách a skoro úpalem 😀 jsme konečně našli něco, co se nám líbilo a cenově jakštakš odpovídalo naším představám. Byli jsme sice odříznutí od centra a pláže, ale vzhledem k tomu, že na Krabi jsme si chtěli hlavně odpočinout a nikam se nehonit, nám to vyhovovalo.
Měli jsme krásný bazén, hned za ubytkem 3x týdně místní trh a na druhé straně Makro, takže spokojenost 🙂

Na Krabi jsme strávili 9 dní, poprvé jsme si půjčili skútr, párkrát jsme vyrazili na pláž, několikrát jsme navštívili trh, vyzkoušeli nějaký místní speciality, zamilovali se do ananasu, cpali se nudlema, váleli se u bazénu a taky se věnovali práci.

 

 

Phi Phi Islands

Po Krabi následovaly Phi Phi Islands, kam jsme jeli zhruba dvě hodiny lodí. Ani tady jsme si ubytko nesehnali s předstihem, ale ukecali jsme krásnou cenu hned v první ulici, kousek od centra dění i blízko k pláži, a tak jsme tentokrát nikde netrajdali, hned jsme se zabydleli a vyrazili do centra.
Ubytování se jmenovalo Golden Bee Resort a nějakým zázrakem se nám podařilo vykomunikovat za necelých 400Kč/noc pro oba (na Phi Phi dost nízká cena). Bylo blízko centra, takže jsme v noci nějaký hluk slyšeli, ale nebylo to nic hroznýho.

 

 

Phi Phi patří mezi jedny z nejznámějších thajských ostrovů. Ještě do roku 2000 tomu tak ale nebylo, dokud nepřišel film The Beach s Leonardem DiCapriem, po kterém následoval mega boom. Dnes na Phi Phi najdete stovky možností, kde se ubytovat, obrovský množství restaurací, barů, obchůdků apod.
Ano, je to až příliš turistické místo, čemuž taky odpovídají ceny. Navíc je to tak trochu párty ostrov – ideální místo na rozhazování peněz a dovolenou pro mladý lidi. Ne tak úplně pro low-budget backpackery, ale i přesto jsme tohle místo během naší cesty vynechat nechtěli a i přes množství turistů se nám tam nakonec moc líbilo.

Procházeli jsme se uličkama, pokukovali po krámcích, vyzkoušeli další místní speciality a užívali jsme si tamní dovolenkovou atmošku. Na pláže jsme vzhledem k odlivu moc štěstí neměli, ale využili jsme možnosti plavby po Phi Phi Islands, které jsou nabízené téměř na každém rohu.
My jsme jeli přes Visa Travel Phi Phi, kde pracuje jedna Češka.

 

 

Vybrali jsme si dopolední plavbu, která trvala cca 5 hodin, zahrnovala výlet po okolních ostrovech a šnorchlování + sváču. Cena za osobu byla 600 thajských bátů, tzn. cca 400Kč. Na loďce nás bylo 7 turistů plus 2 thajci.
Kolem 7:00 jsme vyrazili a jeli směrem k Maya Bay. Na určitých místech nám vždycky zastavili, my jsme mohli vyskákat do vody, šnorchlovat, plavat nebo se jen opalovat a kochat. Výhledy byly opravdu krásný. Na Phi Phi je překrásná čistá voda, takže bylo pod vodou co pozorovat, ale i samotný výhled z lodi stál za to. Na Srí Lance se nám bohužel povedlo při surfování rozbít gopro, takže podmořský svět na fotkách nemám, ale hlavní jsou stejně zážitky! Trasa, kterou jsme jeli byla Maya Bay-Pileh Lagoon-Viking Cave-Shark Point-Monkey Beach. Nejkrásnější byla Pileh Lagoon! Tak krásně tyrkysovou vodu jsem ještě nikde neviděla. Na Shark Pointu jsme bohužel žádný žraloky neviděli, za to na Monkey Beach bylo opic až až 😀

 

 

Po výletu jsme si odpočinuli a večer jsme vyrazili do víru párty ostrova. Narazili jsme na skvělej bar s live music a užili jsme si super drinky, hudbu a zábavu 🙂 Všema deseti proto Kongsiam Live Bar doporučuju, byla to pecka!

Před odjezdem jsme se vydali na poslední místo a to Phi Phi View Point, což je krásná vyhlídka, kterou rozhodně stojí za to navštívit. Cesta na vyhlídku není náročná, ale kvůli počasí i počtu návštěvníků je určitě lepší vyrazit co nejdřív ráno.

 

 

Koh Lanta

Po třech dnech na Phi Phi jsme se vydali na poslední místo v Thajsku, kterým byla Koh Lanta. Tam jsme se usadili na 14 dní, podnikli pár výletů po okolí a věnovali se hlavně práci.
Byli jsme rádi, že se můžeme zase na chvíli zklidnit a nastavit si alespoň trošku nějaký režim. Cvičili jsme, plavali, pracovali, odpočívali, jedli a občas výletovali.

Konečně jsem tu ochutnala Thajský tradiční dezert Mango Sticky Rice. Koncem pobytu už nám ale přeslazený jídla a nudle trochu začínaly lízt krkem, proto jsme jednoho dne neodolali a zašli si do německé restaurace na pořádnej schnitzel s opečenýma bramborama. MŇAM!

 

 

Před odjezdem jsem ještě na Koh Lantě navštívila kuchařský kurz, což byl moc pěknej zážitek, a tak o tom kde kurzy najít, jak si vybrat a co od toho očekávat bude příští článek.

Thajsko jsme si užili a zase si udělali obrázek o dalším kousku světa. Celkově jsme čas v Thajsku strávili víc klidněji než v předchozí destinaci (na Srí Lance). Míň jsme objevovali, víc odpočívali a pracovali. Občas nás hlodaly myšlenky, jestli to není špatně – jsme přece v zahraničí a měli bychom toho vidět co nejvíc, ale snažili jsme se právě od takových myšlenek oprostit. Nejsme na dovolené a tomu taky během cesty musíme přizpůsobovat náš režim.
A musím říct, že takový pomalejší cestování je mnohem lepší!

 

 

Co vy? Máte radši pomalé cestování nebo se radši honíte z jednoho místa na druhé?