Kdy nás to napadlo a proč zrovna Asie

Už ani nevím, kdy se ta myšlenka zrodila.
Cestovat jsme začali chvíli po tom, co jsme spolu s Honzou začali chodit. A tak, jak jsme se zamilovali do sebe, jsme se zamilovali i do cestování.

Love story jak vyšitý…

 

 

 

 

Po několika létech strávených v Americe nám oběma bylo jasné, že hned po škole nechceme naskočit do klasickýho pracovního života, ale chceme někam na delší dobu vyjet. Poznávat svět, poznávat jeden druhýho a poznávat i každý sám sebe. Zní to asi jako klišé, ale cestování člověka vážně neskutečně obohacuje.

 

“Travel is the only thing you buy that makes you richer”

 

A proč zrovna Asie? Řekli jsme si, že Ameriku prozatím dál objevovat nebudeme, a tak je na čase objevovat druhou stranu zeměkoule. Asie byla pro nás oba velká neznámá, a proto jsme se rozhodli právě pro ni. Původní plán byl odjet co nejdřív po státnicích. Ten ale nevyšel a s Honzou jsme se shodli na tom, že po novém roce bude ideální čas se sbalit.

Měla jsem proto čas dát se po studiu do pořádku, najít si na těch pár měsíců práci, získat nějaké zkušenosti, a hlavně zamakat na takovém způsobu práce, který budu moct dělat odkudkoli na světě. Zkráceně řečeno – připravit si půdu pro naši budoucí cestu. Cestu, která pro nás bude něčím novým a věřím, že i výjimečným.

 

Wish us luck!

 

Naše cesta bude trvat asi 5 měsíců a chceme během ní navštívit několik zemí v JV Asii. Od začátku jsme věděli, že chceme navštívit Thajsko a Indonésii a o ostatních zemích jsme začali uvažovat postupně.

Jako první zastávku jsme nakonec vybrali Srí Lanku. Jednak je tak nějak na půl cesty a taky byla doporučovaná jako vhodná země pro začátek. Prostě se tak pomalu a nenuceně budeme seznamovat s tamní kulturou.
Další země, které chceme navštívit jsou Vietnam, Kambodža a Malajsie. Zatím máme jen seznam (krátký seznam:-D) několika míst, které chceme na Srí Lance a v dalších destinacích navštívit. Víc v podstatě nevíme. Jediné, co máme zatím zařízené je očkování. Taky máme koupené batohy a pár praktických věcí (rychleschnoucí ručníky, organizéry do batohu, léky apod.), v práci už jsem podepsala výpověď a všem pomalu oznamujeme, že náš odjezd se blíží. Letenku ani zařízené ubytování zatím nemáme, takže nám už skoro přestávají věřit, že opravdu odjedeme 😀

 

 

No, náš plán zní asi takto: N E P L Á N O V A T !

 

 

Chceme si zkusit to (podle nás) pravé cestování. Nemít přesný itinerář, nevědět kam pojedeme dál, kde budeme bydlet, jak dlouho tam strávíme atd. Chtěli bychom to řešit za pochodu a cítit se prostě svobodně. No pressure.

Vždycky mě takový způsob cestování lákal a hrozně jsem obdivovala ty, kteří tak cestovali. Tak se na to teď fakt těším! I když se musím přiznat, že z toho mám trošku respekt a vlastně vůbec nevím, co mě čeká…A to je právě asi to, co mě tak láká :))

Jaká místa chcete navštívit vy?  A jezdíte s cestovkou nebo na vlastní pěst?