Deník začínající učitelky #4

20.10.2019

Čas tak neskutečně letí! Poslední post k mé učitelské cestě se týkal odchodu z jazykovky a přípravě na cestu do Asie.
Dnes už je to několik měsíců, co jsem zpět doma, přestěhovala jsem se do Brna, založila si živnost a angličtině se věnuju naplno.

Ale pojďme hezky popořádku. Těch změn bylo během celého roku poměrně dost.

 

červen, červenec 2019

Po návratu z Asie bylo potřeba dát se zase trošku do pořádku, užít si rodinu, přátele a naši krásnou českou krajinu, které jsme se nemohli nabažit. Máme to/se tu opravdu nádherně!!
Celkem krátce po příjezdu jsme začali řešit stěhování. Chtěli jsme do většího města, někam kde to alespoň trochu známe a kde máme nějaké kamarády. Tedy do Brna.
Shodou okolností jsme velice rychle (rychleji, než jsme vůbec chtěli 🙂 ) našli byt, který se nám moc líbil. A tak, abychom o něj nepřišli, jsme si s majitelem plácli a začali řešit stěhování.

Než se odstěhovali původní nájemníci uběhlo pár týdnů a pak, než bys řekl švec, jsme se váleli mezi krabicemi a skládali gauč.

 

A přišel čas na další krok. Hledání možností, úprava životopisu, maily, telefonáty.

 

srpen 2019

Rozhodla jsem se dál pokračovat ve výuce AJ, a proto jsem kontaktovala několik jazykových agentur, napsala pár inzerátů a obnovila si časový rozvrh online výuky na italki.
Po několika dnech jsem začala zjišťovat, že nechat se zaměstnat jako lektorka na plný úvazek nebude jen tak. Ve velké většině případů totiž chtějí někoho jen na DPP nebo živnostníka. A tak jsem po dlouhém uvažování a přemýšlení nad plusy a mínusy došla k závěru, že si založím živnost. Budu pracovat jako externí lektorka pro některé jazykové agentury a zároveň budu mít svobodu hledat si vlastní studenty a řídit si čas podle sebe.

And so I did!

Měla jsem sice pochyby a přemýšlela jsem, jestli je to to nejlepší řešení. Není lepší nechat se někde zaměstnat? Mít stanovený pravidelný příjem, jasně danou práci, zaplacené pojištění, k tomu sem tam nějaké benefity….
Pak ale myšlenka jakési svobody a toho být sám sobě pánem zvítězila. Prostě to zkusím. Za zkoušku nic nedám a když mi tento způsob nebude vyhovovat, tak se někde nechám zaměstnat později.
Myslím si, že takový způsob práce není pro každého a tak chci zjistit, jestli zrovna pro mě ano nebo ne.

 

Následovalo trošku papírování a běhání po úřadech a další ”podnikatelka” je na světě. Haha…
Oficiálně asi podnikatelka jsem, ale rozhodně se tak necítím. Simply a teacher who’s being a boss to herself.

 

A jak to šlo a jde dál?

O tom zanedlouho příště.